LĘBORSKIE MOTOSERCE 2018

Dostaliśmy oficjalne wyniki zbiórki krwi na  Motosercu 2018 w Lęborku. W X edycji tej ogólnopolskiej akcji zebraliśmy 251 litrów krwi. Motoserce w naszym mieście odbyło się już raz piąty i przez ten czas zebraliśmy 1262 litry krwi, wynik imponujący, ale nie on jest najważniejszy. Dla nas liczy się to, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla innych, tak normalnie ,„od serca” , że udało się ideą krwiodawstwa zainteresować wielu ludzi, szczególnie tych młodych – w tegorocznej akcji po raz pierwszy oddało krew 38 nowych krwiodawców i to jest nasz największy sukces. Następnym z powodów  ,który nas buduje w chwilach zwątpienia czy zniechęcenia trudnościami, jesteście wy, wolontariusze i współuczestnicy tego przedsięwzięcia, a szczególnie lęborska i okoliczna młodzież. Musimy też wspomnieć o władzach, bo to dzięki przychylności i poparciu Burmistrza Witolda Namyślaka i Pani Alicji Zajączkowskiej,  Motoserce mogło odbyć się już tyle razy odbyć  w Lęborku. Trzeba też wspomnieć całą rzeszę sponsorów i darczyńców, dzięki którym mogliśmy to sfinansować i przeprowadzić oraz nagrodzić wylosowanych krwiodawców. 
W tym roku na scenie wystąpiły takie zespoły jak Fire of night – młodzi wykonawcy z Lęborka, „Hawk” - grający starego dobrego rocka, zaprezentowała swoje młode talenty Lęborska Szkoła Wokalu LCK Fregata, Nasi przyjaciele z White Room z fantastycznym projektem „Breakout Clasic” - zostali specjalnie zaproszeni  na festiwal Pamięci Tadeusza Nalepy „Nalepa Day”, młoda wokalistka z Lęborka Małgorzata Krawczyk oraz gwiazda naszej imprezy Golden Life ,której nowe utwory z zeszłorocznej płyty Siedem, czy też stare znane utwory jak „Dobra, dobra, dobra,” czy   hołd pamięci ofiar pożaru w Hali Stoczni – utwór „Życie tak piękne , choć kruche jest”  były wspaniałym dopełnieniem tego dnia.
Chciałbym również wspomnieć o Danielu Świątku, animatorze zabaw ,który z gronem wolontariuszy niestrudzenie przez wiele godzin zabawiał nasze maluchy, a pomagały przy tym atrakcję takie jak dmuchany zamek i bungee udostępnione  przez Megazabawa.pl. 
Mogliśmy zobaczyć pokaz profesjonalnego ratownictwa zorganizowany prze OSP Nowa Wieś Lęborska wspólnie z OSR Lębork. Swoje zabytkowe auta zaprezentowali członkowie grupy Klasyczni Lębork , a tego dnia przez Plac Pokoju „przewinęło się” wiele ciekawych motocykli. 
Krwiodawców  i uczestników posililiśmy; grochówką , kiełbasą z grilla i frytkami naszego sponsora Farm Frites Poland S.A. 
Wszystkim krwiodawcom, sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom i uczestnikom Motoserca serdecznie dziękujemy.

 

 MOTOSERCE   jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.

Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest   KREW 

w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa.