Ciechanów

W Ciechanowie po raz piąty, w Polsce już po raz dziesiąty odbędzie się MOTOSERCE. To ogólnopolska akcja propagująca ideę krwiodawstwa i zwracająca uwagę na brak tego cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach. W czasie dziewięciu edycji imprezy udało się zebrać ponad 28 tysięcy litrów krwi. W najbliższą sobotę na placu Jana Pawła II w Ciechanowie, od godziny dziesiątej, na wszystkich chętnych do podzielenia się tym bezcennym darem będą czekały dwa krwiobusy z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Mówi Mariusz Pieckowski z klubu motocyklowego Steal Roses MC Poland.

Podczas imprezy będzie można wykonać podstawowe badania: poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, a także badanie wzroku. W tym roku po raz pierwszy nie będzie koncertu. Organizatorzy tym razem postawili na dzieci.

Organizatorami ciechanowskiego Motoserca jest klub motocyklowy Steel Roses MC Poland oraz klub motocyklowy OLE Karter FG Ciechanów. W tym roku włączyła się także 5 Mazowiecka Brygada Wojsk Terytorialnych. Motoserce zostało wsparte finansowo przez Urząd Miasta Ciechanowa.

 

 MOTOSERCE   jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.

Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest   KREW 

w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa.